[:tr]

velashape_3_estetik

Velashape

Velashape, Radyofrekans, infrared, vakum ve mekanik masaj gibi dört sistemi bir arada barındıran Velashape çapta küçülmeye ve selülit azalmasına yardımcı olan FDA onaylı bir cihazdır.

Velashape Nasıl Çalışır?
Kızılötesi ışık dokuyu 5 mm derinliğe kadar ısıtır.
Radyo frekanslar (RF) dokuyu 2 ila 20 mm derinliğe kadar ısıtır.
Vakum özelliği dolaşımı arttırır ve ısının etkisini yükseltir.
Mekanik masaj lenf drenajı sağlar (dermal ve hipodermal).
Daha kısa süreli uygulama seansları için daha yüksek güç uygulanır.

Velashape Tedavisine Nasıl Başlanır?
İlk iş olarak konsültasyon amaçlı bir doktora başvurulmalıdır. Muayeneniz yapıldıktan ve VelaShape yönteminin sizin için güvenli olduğuna karar verildikten sonra selülitlerinizin derecesine veya şikayete sebep olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre sizin için en efektif sonuçları alacak şekilde gerekli seans sayısı ve uygulama protokolü belirlenmelidir. Tedavinin diyet eşliğinde sürdürülmesi etkinliğin arttırılması açısından önemli katkı sağlamaktadır.

VelaShape Kimlere Uygulanmaz?
Hamilelik, bölgenin enfekte veya yaralı olması, kalp düzenleyicileri, ışığa duyarlı ilaçlar, bilinen antikoagülatif, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, anti-enflamatuar ilaçlar, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması veya bilinen bir ışığa duyarlılık durumlarında uygulanmaz. Hastada bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka VelaShape uygulaması öncesi muayene sırasında doktora bildirmelidir.

VelaShape, Radyofrekans, infrared, vakum ve mekanik masaj gibi dört sistemi bir arada barındıran VelaShape bölgesel incelme ve selülit tedavisinde çapta küçülmede onay verilmiş tek cihazdır. Kadınların %92’si vücut yapıları ve kilolarından dolayı selülit problemi görülmektedir. Velashape, kızılötesi RF (radyofrekans) enerjilerinin birleşimi sonucu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içine girişini sağlar. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını yaparken alınan enerji metabolizmayı hızlandırır (yani lipoliz yapar), lenfatik drenajı artırır ve yağ hücrelerinin azalmasını, küçülmesini sağlar. Bu sayede VelaShape vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm elde ederek, selülitlerde gözle görülür azalma sağlar.

VelaShape Tedavisi Nasıl Belirlenir?
Merkezimizde muayeneniz gerçekleştikten sonra şikayet ettiğiniz bölgedeki yağlanmanın yoğunluğuna göre yada selülitlerinizin derecesine bağlı olarak sizin için en etki sonuçları verecek seans sayısı belirlenir. Tedavinin diyet eşliğinde sürdürülmesi uygulamanın etkinliğini hızlandırmak için önemlidir.

VelaShape Uygulama Alanları

  • Bölgesel yağlanma gidermede,
  • Vücudu yeniden şekillendirmede,
  • Vücutta sarkma ve gevşekliklerde,
  • Yüzde sarkma ve kırışıklıklarda,
  • Selülit tedavisinde.

Sonuçlar
Günlük hayatınız etkilenmez. Tedavinin başladığı ilk senasla birlikte vücut çapında incelme ve selülitlerde azalma farkedilir. Devam eden seanslarda bu etkiler çok çarpcı şekilde ortaya çıkmaktadır.

Merak edilen sorular ve cevapları

VelaShape III hangi bölgelerde uygulanır ?
Bu işlem en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulansa da, VelaShape cihazında bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör (VSmooth & VContour) tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır.

Hangi bölgelerde kaç santim incelme olur?
Yapılan klinik çalışmalar tedavi sonrasında hastaların karın bölgesinde yaklaşık 2.5 cm, bacak bölgelerinde ise 1.5 cm’lik bir incelme gözlenmiştir. Hastalar işlem yapılan bölgede ortalama 1-3 cm arasında bir incelme olduğunu belirtiyorlar. Yeni doğum yapmış hastalardan oluşan hasta grubu ile yapılan bir çalışmada, bu tedavinin uygulandığı 100 hastadan 97’sinin sonuçlardan son derece hoşnut olduğu bildirilmektedir.

Sonuçların kalıcılığını sağlamak için ne yapmalıyım?
Seanslar tamamlandıktan sonra periyodik olarak yaptıracağınız tedaviler sonuçların kalıcı olmasın sağlayacaktır. Tabii, doğru yaşam seçimleri de sonuçların kalıcılığını belirleyen faktörlerden biridir. Beslenmenize dikkat etmek ve egzersiz yapmak tedavinin sonuçlarının daha uzun ömürlü kılacaktır.

Bu tedavi benin için uygun mu?
Bu tedavi hemen hemen herkes için uygundur. Bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit görünümünü hafifletmek konusunda son derece etkili olan bu tedaviyi sadece cilt kalitesini artırmak için bile deneyebilirsiniz. Bazı hastalar zayıf oldukları, hatta selülit problemi yaşamadıkları halde vücutlarından hoşnut değildir. Bunun nedeni ise ciltlerinin diriliğini kaybetmesidir ve VelaShape III bu konuda da son derece etkilidir.

Uygulanan işlem güvenli midir?
FDA bu uygulamanın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir etkinin söz konusu olmadığını onaylamıştır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ya da uzun vadede bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koymaktadır.

Tedavi sırasında acı hisseder miyim?
Hastaların neredeyse tamamı tedaviyi son derece rahat ve konforlu bulmaktadır. Hatta, çoğu hasta bu işlemi gevşemelerini, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan sıcak bir derin doku masajına benzetmektedir. VelaShape teknolojisinin en önemli özelliği, tasarlanırken hastanın cilt hassasiyetini ve konfor düzeyini göz önüne almasıdır. Seans sonrasında işlem yapılan bölgede hastanın sıcaklık hissetmesi son derece normaldir.

Tedavi yapılan bölgede ne gibi bir fark göreceğim?
Tedavi uygulanan bölgede cilt daha sıkı görünmekte ve bu sıkılık hasta tarafından belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Bazı durumlarda, ciltte birkaç saat boyunca kızarıklık görülebilir. Çok nadir olsa da işlem yapılan bölgede hassasiyet görülebilir.

VelaShape III teknolojisinin avantajları nelerdir?
Her şeyden önce VelaShape III, bölgesel incelme konusunda FDA tarafından onaylı ve cerrahi olmayan tek teknolojidir. Kızılötesi ışınları, vakum ve mekanik mesajı bir arada kullanan diğer yöntemlerin aksine sadece VelaShape III klinik olarak kanıtlanmış sonuçlar, etkinlik ve güvenlik garantisi verebilir.

[:]